bcg FB kurs bibl

Kurs Biblijny: szkoła praktycznej posługi charyzmatycznej

Kurs Biblijny zrodził się z miłości do Słowa Bożego i uznania Jego mocy działającej w życiu każdego, kto w Nie wierzy. Kurs Biblijny Apostolskiego Ruchu Wiary to seria 10 comiesięcznych całodniowych zjazdów. Każdy zjazd jest poświęcony innemu tematowi, a wyjątkowi wykładowcy zanurzają uczestników głęboko w Biblii. Każdemu zjazdowi towarzyszy charyzmatyczna modlitwa uwielbienia. Kurs Biblijny ARW ma apostolskie błogosławieństwo kardynała Nycza.

Cele Kursu Biblijnego

Nadrzędnym celem Kursu Biblijnego jest poznanie Słowa Bożego w tematach istotnych z punktu widzenia odnowy wiary. Podczas każdego spotkania omawiane jest szczegółowo inne zagadnienie, dokładne tematy Kursu Biblijnego Apostolskiego Ruchu Wiary znajdziesz poniżej. 

Kurs Biblijny i jego dotychczasowe edycje

Do tej pory odbyło się 6 edycji Kursu Biblijnego (w Warszawie i Gliwicach), w których wzięło udział ponad 1000 uczestników, słuchających ponad 20 wykładowców: duchownych, świeckich liderów, gości z zagranicy, a także zaprzyjaźnionych braci protestantów. 

Cykl spotkań Kursu Biblijnego odbywa się w Warszawie oraz w Gliwicach. Biorą w nich udział osoby z całej Polski, a teraz, „dzięki” ograniczeniom związanym z Covid-19 i wprowadzeniu transmisji online, także Polacy mieszkający za granicą

Całym sercem popieram waszą inicjatywę…

Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski

Przykładowe tematy

 • Słowo Boże

  Przymierze krwi

  Modlitwa

  Duch Św. i Jego dary

  Charakter Boga

  Finanse w Biblii

  Znajdź swoje miejsce

  Usprawiedliwienie

  Uwielbienie

  Biblijne spojrzenie na kwestie cierpienia

  Historia kościoła

  Znaki i cuda

Wykładali m.in.:

 • Charles Whitehead

  dr Wit Chlondowski

  ks. Artur Sepioło

  Stanisława Iżyk – Dekowska

  Ulf Ekman

  Marcin Zieliński

  Johnny Foglander

  Krzysztof Demczuk

  Jacek Weigl

  Marek Miłuński

  Michał Nikodem

  Michał Jeleń