Jak pogłębić wiarę? Zobacz krótkie, inspirujące nauczania

„Praktyczna wiara” to seria 20 minutowych spotkań łączących modlitwę uwielbienia, pełną chwały, i nauczanie rozwijające wiarę. Każde 5 odcinków to jeden inspirujący temat, oraz inny charyzmatyczny mówca. Kochamy Boże Słowo, przez które Bóg stwarza rzeczywistość. Nasze życie to wiara w to, co jest napisane w Biblii i robienie tego, co jest tam zapisane. Chętnie dzielimy się tym, co odkrywamy w Piśmie i jak wprowadzamy to na co dzień.  W marcu 2020, kiedy zaskoczyła nas kwarantanna związana z wirusem COVID-19, wielu wierzących zmagało się ze strachem, samotnością, nagłą utratą zarobków, zachwianiem w relacjach z innymi chrześcijanami. Aby zanieść nadzieję i podnieść na duchu, błyskawicznie zorganizowaliśmy się i zaczęliśmy nagrywać krótkie, inspirujące nauczania, i towarzyszącą im modlitwę uwielbienia. 

Praktyczna wiara

Należysz do wspólnoty charyzmatycznej? Chcesz pogłębić swoją wiarę? Chcesz wzmocnić swoją relację z Jezusem?  Poznaj serię krótkich, inspirujących nauczań „Praktyczna wiara”, poświęconych pogłębianiu wiary każdego chrześcijanina. Znajdziesz tutaj bogactwo inspiracji, które pomogą ci pogłębić wiarę, a także praktyczne wskazówki, które rozwiną twoją modlitwę charyzmatyczną. W każdym odcinku poruszony zostaje inny temat, np. sny prorocze i ich interpretacje, charyzmaty Ducha Świętego, relacja z Jezusem, modlitwa charyzmatyczna, życie duchowe, finanse, uzdrowienie. Każde nauczanie jest prowadzone przez innego charyzmatycznego mówcę, spośród grona towarzyszących nam kapłanów i świeckich liderów wspólnot.

Chrześcijańskie małżeństwo i wychowanie dzieci

„Kochanie, a czasem wyzwanie” to cała prawda na temat życia w małżeństwie i wychowania dzieci. Nasi mówcy to wieloletni małżonkowie, którzy przetrwali już wiele kryzysów. Ich dorastające dzieci mają żywą relację z Jezusem i aktywnie uczestniczą w życiu Kościoła. W kilkunastominutowych filmikach dowiecie się, jak im się to udało i co możecie zastosować w swojej rodzinie, by poprawić relacje.

Sezon 4: Zadbaj o duszę!

Jesteśmy zewsząd atakowani strachem, paniką, kryzysem; poddani przymusowej izolacji, żyjemy w niepewności i zmieniających się nieustannie okolicznościach. Wiele osób może w tych dniach szczególnie odczuwać lęk, samotność, smutek… Jak radzić sobie z takimi emocjami? Jaka jest perspektywa Słowa Bożego? Na te pytania odpowiada Marta Miłuńska.

 

Odcinek 17: Jak dzisiaj radzić sobie z lękiem?

Użyte cytaty z Biblii: Flp 4, 6

Odcinek 18: Jak radzić sobie z samotnością?

Użyte cytaty z Biblii: Ps 17, 15; Iz 58, 11

Odcinek 19: Jak radzić sobie z rozpaczą i smutkiem?

Użyte cytaty z Biblii: Mt 3, 17

Odcinek 20: Jak radzić sobie z niską samooceną?

Użyte cytaty z Biblii: Ps 8, 5-6