Znajdź nas na:

Nauczania

Jak pogłębić wiarę? Zobacz krótkie, inspirujące nauczania

„Praktyczna wiara” to seria 20 minutowych spotkań łączących modlitwę uwielbienia, pełną chwały, i nauczanie rozwijające wiarę. Każde 5 odcinków to jeden inspirujący temat, oraz inny charyzmatyczny mówca. Kochamy Boże Słowo, przez które Bóg stwarza rzeczywistość. Nasze życie to wiara w to, co jest napisane w Biblii i robienie tego, co jest tam zapisane. Chętnie dzielimy się tym, co odkrywamy w Piśmie i jak wprowadzamy to na co dzień.  W marcu 2020, kiedy zaskoczyła nas kwarantanna związana z wirusem COVID-19, wielu wierzących zmagało się ze strachem, samotnością, nagłą utratą zarobków, zachwianiem w relacjach z innymi chrześcijanami. Aby zanieść nadzieję i podnieść na duchu, błyskawicznie zorganizowaliśmy się i zaczęliśmy nagrywać krótkie, inspirujące nauczania, i towarzyszącą im modlitwę uwielbienia. 

Praktyczna wiara

Należysz do wspólnoty charyzmatycznej? Chcesz pogłębić swoją wiarę? Chcesz wzmocnić swoją relację z Jezusem?  Poznaj serię krótkich, inspirujących nauczań „Praktyczna wiara”, poświęconych pogłębianiu wiary każdego chrześcijanina.

Znajdziesz tutaj bogactwo inspiracji, które pomogą ci pogłębić wiarę, a także praktyczne wskazówki, które rozwiną twoją modlitwę charyzmatyczną. W każdym odcinku poruszony zostaje inny temat, np. sny prorocze i ich interpretacje, charyzmaty Ducha Świętego, relacja z Jezusem, modlitwa charyzmatyczna, życie duchowe, finanse, uzdrowienie.

Każde nauczanie jest prowadzone przez innego charyzmatycznego mówcę, spośród grona towarzyszących nam kapłanów i świeckich liderów wspólnot.

Chrześcijańskie małżeństwo i wychowanie dzieci

„Kochanie, a czasem wyzwanie” to cała prawda na temat życia w małżeństwie i wychowania dzieci.

Nasi mówcy to wieloletni małżonkowie, którzy przetrwali już wiele kryzysów.

Ich dorastające dzieci mają żywą relację z Jezusem i aktywnie uczestniczą w życiu Kościoła.

W kilkunastominutowych filmikach dowiecie się, jak im się to udało i co możecie zastosować w swojej rodzinie, by poprawić relacje.

Wszczepieni w drzewo oliwne

Przez ciebie otrzymają błogosławieństwo wszystkie ludy ziemi. Rdz 12,3 W 2017 i 2018 prowadziliśmy cykl wyjątkowych wykładów, prowadzonych przez przez
wspaniałego i ciepłego mówcę pastora Kazimierza Barczuka. W liście do Rzymian apostoł Paweł pisze, że jesteśmy wszczepieni przez wiarę w drzewo
oliwne – jakim jest Izrael; jesteśmy wszczepieni w obietnice i przymierze zawarte zAbrahamem. Bóg utworzył sobie Izrael po to, aby na jego przykładzie pokazać swoje dzieło
pojednania z człowiekiem – dlatego Stary Testament pełen jest proroczych zapowiedzi Bożego działania. Zrozumienie kultury i historii Izraela, ukutych przez Boga, ma kluczowe znaczenie dla pogłębienia relacji z Chrystusem każdego wierzącego.

16 września 2017|| Jezus w świętach żydowskich

20 września rozpoczyna się święto Rosz HaSzana – Dzień Trąb, a trzy dni później obchodzone jest święto Jom Kippur – Dzień Pojednania. To prorocze przesłanie, które mówi nam o przygotowaniu na kolejne przyjście naszego Pana.

PRZESŁUCHAJ

28 października 2017|| Jak uwolnić się z przeciążenia systemu nerwowego, czyli rzecz o Szabacie.

Szabat to nie tylko odpoczynek – to także źródło znalezienia naszej tożsamości dziecka Bożego.

PRZESŁUCHAJ

20 stycznia 2018|| Czy Kościół jest odpowiedzialny za naród żydowski? 7 lekcji Boga – cz. 1

Jaką rolę odgrywa współczesny Izrael we współczesnym Kościele? Jaką rolę odgrywa Kościół we współczesnym Izraelu? Jakie duchowe znaczenie ma to dla Ciebie i Twojej relacji z Bogiem?

PRZESŁUCHAJ

10 Marca 2018|| Od Paschy do Wielkiej Nocy

Pascha, którą świętowali Żydzi przy wyjściu z Egiptu i w kolejnych wiekach jest pełna symboli zapowiadających ofiarę i zmartwychwstanie Jezusa – Bóg w swej genialności ukrył w niej elementy planu zbawienia jak gdyby kolejne elementy puzzli.

PRZESŁUCHAJ

7 kwietnia 2018|| Wokół Paschy: Jezus w świętach żydowskich. Od Szawuot do Zielonych Świąt

 Szawuot – święto tygodni, należy do najważniejszych świąt roku żydowskiego. Upamiętnia nadanie Bożego Prawa narodowi wybranemu. W dniu zesłania Ducha Świętego, to samo Prawo zostało zapisane w sercach ludzi wierzących. Nowe przymierze uczyniło Torę sprawą serca. To jest święto radości!

PRZESŁUCHAJ

26 maja 2018|| Proroczy cel Izraela na czasy ostateczne i zapomniana rola Kościoła.

Bóg zaprasza swój Kościół do pobudzenia Jego ludu, aby szukał swego Stworzyciela. Izrael, ze swoją wiernością przekazywania Słowa Bożego i Jego kultury, pomaga nam umacniać się w naszym chrześcijaństwie – w chrześcijaństwie, jakie zaplanował dla nas Bóg. On od początku postanowił, że szlachetne i dzikie gałęzie oliwne będą wszczepione w ten sam pień.

PRZESŁUCHAJ

Zamiast opłaty, w trakcie spotkania będziemy zbierać ofiarę na pokrycie kosztów organizacji spotkań oraz wsparcie misji pastora Kazimierza Misja Poślij mnie.

 

 

Kazimierz Barczuk – jest duszpasterzem oraz znanym mówcą z zakresu tematyki biblijnej, historii kultury żydowskiej z perspektywy mesjanistycznej. Pełni funkcję dyrektora „Misja Poślij Mnie”, która działa na rzecz narodu żydowskiego. Wraz z żoną Dorotą mieszka w Warszawie

NAGRANIA Z KONFERENCJI Z DONALDEM TURBITTEM