Znajdź nas na:

„Upili się młodym winem!”

„Upili się młodym winem” to fascynująca lektura budząca wdzięczność za to, jak wiele Duch Święty robi w Polsce! 
Wielu Czytelników będzie przecierać oczy ze zdumienia, że takie sytuacje miały miejsce U NAS. Na polskiej ziemi! A jest to część świadectw jedynie z okresu lat 70. ubiegłego stulecia. 

Autorami książki są: Marek Nowicki, historyk i dziennikarz „Faktów” TVN, i jego żona – Małgorzata (misjolog, zaangażowana od lat 70. w Odnowę Charyzmatyczną).

Książka ma (sic!) ponad 400 stron. A jej urok polega na tym, że przy zachowaniu przez autorów profesjonalizmu, rzetelności dziennikarskiej, naukowej i historycznej, napisana jest bardzo przystępnym językiem. Można więc otworzyć ją w dowolnym miejscu i przeczytać króciutkie rozdziały tchnące życiem wiary. 
 
Znajdziemy tam np.:
– opis pierwszego w naszym kraju wylania Ducha Świętego na rekolekcjach oazowych;
– nieznane szerzej świadectwa osobistego spotkania z Bogiem np. w trakcie nocnej modlitwy w sali Technikum Chemicznego w Toruniu;
– notatki funkcjonariuszy SB sfrustrowanych prężnym rozwojem „Oazy” i Odnowy w Duchu Świętym 
postrzeganych jako „zagrożenie ustrojowe dla PRL”;
– arcyciekawe zapiski i dokumenty m.in. ks. Franciszka Blachnickiego, obrazujące jego marzenia o rozwoju osobistego życia wiary Polaków oraz ekumenizmie pełnym Ducha, wzajemnego szacunku i miłości;
 
No i jeszcze ta niesamowita wzmianka o pomyłce tłumaczki, która angielskie słowo revelation (objawienie)  zamieniła na revolution (rewolucja). W ten sposób, chcąc – nie chcąc, stworzyła hymn, który setki wierzących śpiewały idąc odważnie przez polskie wioski i miasta w ramach „Potężnej duchowej REWOLUCJI”!
 
Więcej o książce przeczytasz tu: https://www.dzieje.com.pl/ksiazka/
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czego szukasz?

Najnowsze wpisy

Rozwijamy się!

Dobre wieści są takie, że rozwijamy się! Jeszcze

Znajdź nas na: