Znajdź nas na:

FB reskrypt

Informacja o zmianach w przywództwie ARW

Jacek Weigl wycofał się z ARW

W związku z napływającymi zapytaniami o status Jacka Weigla w Apostolskim Ruchu Wiary, informujemy, że Jacek zrezygnował z bycia liderem ARW w sierpniu 2023 r. Ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz przyjął tę rezygnację ze zrozumieniem, i poprosił Jacka o powstrzymanie się od działań w imieniu Kościoła (przeczytaj dekret Kardynała Nr 2548/A/2023). W grudniu 2023 r. Jacek i Ania Weigl, razem ze wspólnotą Syjon, poinformowali zarząd ARW o swojej decyzji odejścia z ARW. W styczniu 2024 r. Asystent Kościelny ARW ks. Piotr Jasek FDP poinformował Kardynała o odejściu z ARW Jacka i Ani Weigl oraz prowadzonej przez nich wspólnoty, oraz o wygaśnięciu odpowiedzialności Zgromadzenia Księży Orionistów nad Wspólnotą Syjon i służbą Jacka Weigla.

Na prośbę Kanclerza Kurii Warszawskiej, ks. Janusza Bodzona, zachęcamy do zapoznania się z komunikatem w sprawie pozostałych działań Jacka Weigla.

Zespół przywódczy ARW

Obecnie zarząd ARW repreztuje ks. Piotr Jasek, FDP oraz Ewa Bańkowska. ARW jest prowadzone przez kilkuosobowy zespół liderów różnych wspólnot, koordynowany przez Ewę.

Dowiedz się więcej o naszym zespole.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czego szukasz?

Najnowsze wpisy

Znajdź nas na: