Znajdź nas na:

O nas

WIARA - ODNOWA - CHWAŁA

Apostolski Ruch Wiary to sieć katolickich wspólnot charyzmatycznych. ARW zrodziło się z przyjaźni chrześcijan, którzy pragnęli pogłębiać swoją wiarę. Nazwę otrzymaliśmy w 2012 roku od Kardynała Kazimierza Nycza, który w grudniu 2018 roku  oficjalnie erygował nasze  stowarzyszenie. Od stycznia 2021 r., dekretem Kardynała Nycza, jesteśmy publicznym stowarzyszeniem wiernych w Kościele Katolickim.

01

Nasza misja

Naszą misją jest zakładanie i wspieranie wspólnot charyzmatycznych w Kościele, tak aby ich członkowie prowadzili życie pełne wiary. Pragniemy odnowy Kościoła poprzez rozwój charyzmatów Ducha Świętego oraz wprowadzamy pełną chwały modlitwę uwielbienia.

02

ARW jako katolickie publiczne stowarzyszenie wiernych

Status kościelnego stowarzyszenia publicznego oznacza, że cele naszej działalności, które są określone w statucie ARW, są misją realizowaną w imieniu Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Wynikające ze statutu działania i ich forma jest wprowadzaniem tej misji w rzeczywistość Kościoła Katolickiego. Innymi słowy, to co mówimy i robimy, wykonujemy to w imieniu Kościoła Katolickiego.

–> Co to znaczy?

03

Ośrodek duszpastersko – apostolski

Od grudnia 2019 r., siedziba ARW przy ul. Nowoursynowskiej 154a w Warszawie, ma status Ośrodka Duszpastersko – Apostolskiego, ustanowionego decyzją Kardynała Nycza. Działalność ośrodka służy stałej formacji członków i sympatyków ARW, i podlega opiece duszpasterskiej Księdza Michała Szczypka FDP.

W naszym ośrodku może być sprawowana Eucharystia,  mogą odbywać się rekolekcje, oraz inne działania ewangelizacyjno-formacyjne.

Dokumenty ARW

04

HISTORIA

Wszystko zaczęło się od Wspólnoty Chefsiba, i tworzących ją ludzi. Pragnęliśmy ewangelizacji, uczniostwa i budowania Królestwa Bożego.

Inicjatywa utworzenia ARW zrodziła się w 2012 r. (który był „Rokiem Wiary”), w czasie prac zespołu warszawskiej kurii metropolitalnej. Ks. bp Tadeusz Pikus, wraz z grupą księży i teologów, oraz świeckich liderów „Chefsiby” określili wstępnie charyzmat i miejsce wspólnoty w Kościele Katolickim.

W grudniu 2018 roku, ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz erygował ARW jako prywatne stowarzyszenie wiernych działające w Archidiecezji Warszawskiej, oraz ustanowił ks. Piotra Jaska asystentem kościelnym ARW. Po trzech latach działania ad experimentum, Kardynał Nycz zmienił status ARW na stowarzyszenie publiczne.

Podoba Ci się to co robimy?
Wesprzyj nas finansowo:


Stowarzyszenie Apostolski Ruch Wiary

Nowoursynowska 154A 02-797 Warszawa

mBank: 36 1140 1977 0000 5645 1900 1001

Tytułem: darowizna na cele statutowe