Znajdź nas na:

Zapraszamy na pierwszą Konferencję Wiary z udziałem ks.dra Petera Hockena!

KONFERENCJA WIARY – KS. DR PETER HOCKEN o radości ewangelii

PIERWSZA KONFERENCJA WIARY W WARSZAWIE – RADOŚĆ EWANGELII!

– Ewangelizacja nie jest dodatkiem do naszego codziennego chrześcijańskiego życia. Nie ukrywajmy się za programami i strukturami, łudząc się, że wypełniliśmy nasz obowiązek. Być chrześcijaninem – to wychodzić do innych z miłością – mówił ks. dr Peter Hocken podczas pierwszej „Konferencji Wiary” w Warszawie. Konferencja rozpoczynająca cykl spotkań z osobistościami ze świata wiary, odbyła się 27 września, w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.

https://youtu.be/L2kzDrUulbg>

Ks. dr Peter Hocken – człowiek wiary, znany wykładowca i teolog otwarty na działanie Ducha świętego w każdym człowieku i w całym Kościele, wygłosił 3 sesje. Swoje nauczania poświęcił nawróceniu misyjnemu, głoszeniu Ewangelii, działaniu Ducha Świętego – w świetle adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Evangelii Gaudium” (Radość Ewangelii).

– Papież wprost pokazuje nam, że ewangelizacja jest nieodłącznie wpisana w naturę chrześcijanina. Być chrześcijaninem oznacza wychodzić do innych z miłością. Możemy lubić ukrywać się za programami i strukturami, myśląc, że wypełniliśmy nasz obowiązek, ale tylko osoby prawdziwie nawrócone mogą głosić przesłanie dotykające słuchaczy. Tylko osoby kochające Pana mogą wzbudzić w sercach słuchaczy miłość do Pana. Jedynie przesłanie śmierci i zmartwychwstania prowadzi słuchających do śmierci i nowego życia – mówił ceniony teolog, specjalista od historii odnowy Kościoła, ks. dr Peter Hocken.

 – Potrzebne jest nam uświadomienie, na jakim etapie jest nasza dojrzałość w wierze. Czy potrafimy otwarcie dzielić się z innymi Ewangelią, czy jesteśmy dość odważni w swoim miejscu pracy, by mówić o Bogu? – pyta współorganizujący „Konferencje Wiary” ks. Antoni Wita, Prowincjał Zgromadzenia Zakonnego Orionistów.

 

W programie Konferencji znalazły się dwa panele dyskusyjne prowadzone przez Michała Nikodema z Apostolskiego Ruchu Wiary.

Czy łatwo jest dotrzeć do niewierzących ze Słowem Bożym?

– Ewangelizacja zaczyna się od zwykłej rozmowy, poznając czyjeś problemy jesteśmy w stanie podpowiedzieć tym osobom kierunek wzrostu duchowego: kursy, wspólnoty, modlitwy – mówili zgodnie nasi goście na przykładzie swoich służb. Swoimi doświadczeniami dzielili się Stanisława Iżyk-Dekowska z Alpha Polska, ks. Antoni Wita – Orionista prowadzący szeroką działalność charytatywną, Michał Wolski z Fundacji 24/7 i Aneta Mach ze Wspólnoty Akademickiej Woda Życia.

Jak poznać chrześcijanina w miejscu pracy?

Solidność, uczciwość, punktualność – po tych cechach można poznać dobrego pracownika. Natomiast po postawie w trudnych sytuacjach i sposobie rozwiązywania problemów można poznać, kto, jakie ma wartości – przyznawali paneliści: Paweł Biedziak – rzecznik prasowy Najwyższej Izby  Kontroli, Paweł Bochniarz – przedsiębiorca, dyrektor PwC, Przewodniczący Rady Nadzorczej Great Place to Work Insititut Polska oraz Jacek Konicki – starszy aspirant stołecznej Policji, specjalista w Stołecznej Sekcji Operacji Policyjnych.

 – W policji większość z nas zakłada maskę twardziela, ale bardzo szybko można poznać, kto jakie wartości reprezentuje – powiedział Jacek Konicki.
Paneliści zachęcali, by chrześcijanin oprócz profesjonalizmu zawodowego, wyróżniał się swoją postawą na co dzień.

Znani mówcy na Konferencjach Wiary!

– Podczas „Konferencji Wiary” będziemy zapraszać mówców ze świata wiary – gości wielkich sercem, duszą i zaangażowaniem w dzieło nowej ewangelizacji i jedności Kościoła. Będziemy organizować konferencje co 2-3 miesiące i czerpać od naszych głównych mówców i panelistów inspirację do życia w wierze. Potwierdzonymi gośćmi przyszłych edycji będą m.in. Ralph Martin, Charles Whitehead, ks. Michael White oraz Ulf Ekman – zapowiada Jacek Weigl, lider Wspólnoty Chefsiba.

Głównymi tematami konferencji głoszonych zarówno przez osoby duchowne, jak i świeckie będą w kolejnych edycjach będzie: odnowa w Kościele katolickim w duchu Soboru i nauczania papieża Franciszka, rola Ducha Świętego w życiu Kościoła oraz każdego wierzącego, charyzmaty Ducha Świętego oraz przywództwo – cechy lidera w Kościele.

Gościem następnego spotkania z cyklu „Konferencje Wiary” 22 listopada br. będzie RALPH MARTIN, lider Odnowy w kościele katolickim.

Cykl „Konferencje Wiary” odbywa się za zgodą kard. Kazimierza Nycza, kard.Stanisława Dziwisza i bp. Grzegorza Rysia. Partnerami wydarzeń są: Zespół ds. Nowej Ewangelizacji, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Odpowiedzialni”, Fundacja „Edukacja z Wartościami” oraz parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Patronat medialny objęli: Katolicka Agencja Informacyjna, Gość Niedzielny, Radio Warszawa, Miłujcie Się!, Opoka, wiara.pl, deon.pl. Organizatorami cyklu „Konferencje Wiary” są Zgromadzenie Zakonne Orionistów, Wspólnota Chefsiba (www.chefsiba.pl) i Apostolski Ruch Wiary.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czego szukasz?

Najnowsze wpisy

Rozwijamy się!

Dobre wieści są takie, że rozwijamy się! Jeszcze

Znajdź nas na: