Znajdź nas na:

Od Paschy do Wielkiej Nocy

Jak Jezus spędził swoją ostatnią wieczerzę? O czym nie przeczytasz w Biblii?

Zapraszamy na niezwykłą duchową podróż, w głąb symboliki Paschy jako zapowiedzi śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Pan Jezus, przed wyjściem na drogę prowadzącą do ukrzyżowania, jadł ostatnią kolację z uczniami. To nie był zwykły posiłek – to było uroczyste świętowanie żydowskiego święta Paschy, odzwierciedlającego noc wyjścia Izraelitów z niewoli Egipskiej. Pascha to święto proroczo zapowiadające śmierć i zmartwychwstanie Mesjasza.

Nasz gość, pastor Kazimierz Barczuk, mesjanistyczny Żyd, wprowadzi nas w Biblijne znaczenie tego święta. Dowiesz się, czego nie opisują przekazy ewangelii oraz dlaczego Jezus zmienił przebieg Paschy, spożywając posiłek z uczniami.

Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić relację z Panem. Zachęcamy do przyprowadzenia rodziny i przyjaciół, którzy potrzebują uwierzyć w Ewangelię.

W trakcie spotkania będziemy spożywać typowe dla żydowskiej Paschy potrawy.

Na spotkaniu zbierzemy pieniądze na pokrycie kosztów organizacji spotkania oraz wsparcie służby Kazimierza Barczuka.

Założona przez małżeństwo Kazimierza i Dorotę Barczuk, ma na celu pojednanie polsko – izraelskie, ale także głoszenie ewangelii wśród Żydów i Polaków.

Misja od początku wyjaśnia i edukuje w zakresie judaistycznego dziedzictwa chrześcijaństwa, prowadząc do jedności pomiędzy chrześcijanami żydowskiego i pogańskiego pochodzenia. organizuje również Biblijne święta żydowskie oraz spotkania na temat kultury biblijnej dla ludzi z kościołów w Warszawie, a także w innych miastach Polski.

W latach 90tych misja niosła pomoc humanitarną osobom żydowskiego pochodzenia, zubożałym po upadku komunizmu.  Od lat misja organizuje „wczasy z Biblią”  w Polsce dla żydowskich dzieci, oraz Ocalonych z holokaustu – starszych ludzi z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Od 2010 także dla mieszkańców Izraela. Okazjonalnie również organizowane są spotkania i koncerty dla Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Zapraszają:

Apostolski Ruch Wiary

Wspólnota Dobrego Pasterza

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czego szukasz?

Najnowsze wpisy

Znajdź nas na: