Znajdź nas na:

donturbitt

To zasady w życiu mężczyzny są najważniejsze – Donald Turbitt

Co to znaczy być mężczyzną pod autorytetem? Jeżeli chcesz przeżyć życie w sposób najlepszy, skoncentruj się na zasadach. Zasady są fundamentem sukcesu i satysfakcji. Zrób coś więcej niż się od ciebie oczekuje, dąż do doskonałości.– zachęcał mężczyzn Donald Turbitt podczas Konferencji Wiary 17 października br. Spotkanie, w którym udział wzięło ponad 80 mężczyzn odbyło się w parafii św. Tomasza Apostoła na warszawskim Ursynowie.

Donald Turbitt jest świadectwem podążania za wolą Bożą. Sprzedał swoje 3 firmy, aby służyć mężczyznom w kościele na całym świecie.  Od lat jest przewodniczącym międzynarodowego ruchu Mężczyzn Świętego Józefa w Stanach Zjednoczonych. Jako mąż, ojciec, dziadek, biznesmenem i emerytowany strażak ma ogromne doświadczenie w swojej służbie.

Turbitt rozpoczął konferencję słowem z Pisma Świętego Kol. 3, 23-24: „Cokolwiek czynicie, z serca wykonujcie jak dla Pana, a nie dla ludzi, świadomi, że od Pana otrzymacie dziedzictwo [wiekuiste] jako zapłatę. Służycie Chrystusowi jako Panu!” Turbitt pokazuje, że zasady takie jak: wierność słowu, dotrzymywanie zobowiązań, odpowiedzialność mają charakteryzować bożych mężczyzn.

– Jesteś powołany do tego, żeby wieść życie doskonałe, żeby nie tylko wierzyć, ale też być świadkiem. Boży mężczyźni dążący do doskonałości powinni wyróżniać się z tłumu!– mówił Turbitt powołując się na posłuszeństwo św. Józefa wobec Boga. 

W kolejnej sesji mówca konfrontował mężczyzn z pokusami, z którymi zmagają się wszyscy. Odróżnił próbę od pokusy. 
– Próby są sytuacjami zaprojektowanymi, abyśmy mogli wzrastać, a pokusy mają sprawić, abyśmy zgrzeszyli. Jednak jeśli pokonujesz pokusy i uczysz się mówić „nie” to zaczynasz żyć. (…) Najważniejszą zasadą w łamaniu pokus i złych przyzwyczajeń jest oddanie Bogu kontroli w tych dziedzinach. To kształtuje nasz charakter. – przekonywał Turbitt podając przykład m.in. Jakuba.

– Mężczyźni po spotkaniu zadawali pytania Turbittowi i długo jeszcze rozmawiali dzieląc się swoimi przemyśleniami. To był owocny czas! – cieszyli się Organizatorzy Konferencji.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czego szukasz?

Najnowsze wpisy

Rozwijamy się!

Dobre wieści są takie, że rozwijamy się! Jeszcze

Znajdź nas na: