Znajdź nas na:

img

Ulf Ekman w Kościele Rzymskokatolickim

Ulf Ekman – założyciel i wieloletni pastor Wspólnoty Ewangelicznej „Livets Ord” („Słowo Życia”) z Uppsali (Szwecja) – ogłosił, że wraz z żoną, Birgittą, przyłączy się do Kościoła Rzymskokatolickiego. O swojej prywatnej decyzji poinformował 9 marca b.r. w trakcie niedzielnego spotkania Wspólnoty. Zaznaczył, że to decyzja osobista, będąca wynikiem wieloletniej drogi odkrywania bogactwa tradycji chrześcijańskiej.

Ulf Ekman opowiedział o swej wieloletniej wędrówce pastora z Ruchu Wiary i odkrywaniu tradycyjnych kościołów chrześcijańskich. Mówił o tym, jak Duch Święty latami oczyszczał jego serce i myśli z pychy, strachu oraz uprzedzeń i nieprawdziwych opinii wynikających m.in. z nieznajomości Kościoła Katolickiego.

Wspominał, jak kiedyś w Jerozolimie zobaczył stare drzewo oliwne. Wyglądało na zgniłe, uschnięte i martwe. – Podejdź bliżej, powiedział mi Duch Święty – zobacz z bliska żywe pędy, liście, gałązki . I nigdy nie nazywaj martwymi tradycyjnych wspólnot chrześcijańskich.  – wspominał Ulf Ekman. Jak podkreślał, to doświadczenie było kamieniem milowym na jego drodze do zmiany myślenia, pokuty i nowego zrozumienia Kościoła oraz aspektu jedności chrześcijan.  

W zeszłym roku Ulf Ekman przekazał prowadzenie pracy „Livets Ord” Uppsali pastorowi Joakimowi Lundqvistowi. Ten podkreślał dziś zaufanie i szacunek jakim nieustannie darzy Ulfa i Birgittę Ekman. Jednocześnie zaznaczył, że „Livets Ord” pozostanie ewangeliczną wspólnotą charyzmatyczną – żyjącą pełnią wiary w Jezusa, otwartą na prowadzenie Ducha Świętego, ku chwale Boga Ojca.

Skoro Ulf i Birgitta są od niedawna na emeryturze, pozwólmy im iść z Panem drogą, którą idą. Nie musimy tej decyzji rozumieć, ani jej naśladować, ale zawsze będziemy ludźmi, którzy błogosławią – powiedział pastor Joakim Lundqvist. Następnie, wraz z liderami „Livets Ord”, poprowadził modlitwę błogosławieństwa i posłania Ulfa i Birgitty Ekman do dalszej pracy w Bożym Królestwie. 

(MN, „Chefsiba”/ARW)

​WAŻNE!

=> przeczytaj polskie tłumaczenie listu Ulfa Ekmana do Przyjaciół „Livets Ord”: 

Kliknij aby pobrać list w formacie PDF

 

=> OBEJRZYJ NAGRANIE WYSTĄPIENIA ULFA EKMANA (wersja angielska; polskie tłumaczenie w przygotowaniu):

www.livetsordplay.se/en/play.aspx?idClip=4211&cn=Sunday%20Service

 

 

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czego szukasz?

Najnowsze wpisy

Źródła 2021 – obóz wspólnot ARW

Wiara, odnowa i chwała – dokładnie to przeżywaliśmy w sierpniu 2021 w Mikorzynie. 500 osób z ponad 10 wspólnot, bracia i siostry, katolicy i protestanci – jedno ciało – działo się!

Znajdź nas na: